Dni Jasła 2017

Dni Jasła 2017 rozpoczęły się na sportowo. W sobotę, 24 czerwca od godziny dwunastej na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle trwała Munduriada, w której zmagały się ekipy lokalnych społeczności „mundurowych”. Były to: Straż Miejska w Jaśle, Służba Więzienna w Jaśle, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Państwowa Straż Pożarna w Jaśle oraz uczniowie z Zespołu Szkół w Trzcinicy i Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach. Złożone z kilku zawodników drużyny rywalizowały ze sobą w wielu konkurencjach sprawnościowych. Zawodnicy mieli do pokonania trasę w alkogoglach, do ich zadań należało również opanowanie jazdy na rowerze skręcającym w odwrotną stronę oraz wiele konkurencji wymagających skupienia takich, jak: bieg żółwi, celowanie hydronetką do ustawionego celu.

Drużyna Straży Miejskiej zajęła wysokie II miejsce, ulegając tylko drużynie z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach. Nasza ekipa wypadła świetnie, przegrywając tylko jednym punktem z faworytami turnieju.

Gwiazdą sobotniego wieczoru był jaślanin, finalista programu muzycznego emitowanego na antenie TVN „X Factor” – Michał Szpak. Wystąpił on na scenie dla mieszkańców Jasła oraz licznie zgromadzonego Fun Clubu. W niedzielę wieczorem wystąpił na scenie kolejny jaślanin, Mateusz Mijal z zespołem. Formacja „Wilki”, której liderem jest Robert Gawliński była Gwiazdą Wieczoru, niedzielnego koncertu wieńczącego Dni Jasła 2017.

Przy współpracy z innymi służbami, funkcjonariusze Straży Miejskiej zadbali o zapewnienie ładu i porządku w trakcie trwania imprezy. Nie odnotowano żadnych zdarzeń mających wpływ na bezpieczeństwo.

Dodatkowe informacje