Straż Miejska na warsztatach z "Supernianią"

Wychowanie dziecka wcale nie jest proste. Wymaga od rodziców zaangażowania i wiele cierpliwości. Rodzice poświęcający czas na czytanie dzieciom przekazują im nieoceniony dar,  możliwość poznawania ludzi, miejsc oraz rzeczy.  W ten sposób niewielkim kosztem mogą „podróżować” po świecie, na kartach książek. Jak i co czytać dzieciom, by lektura miała najlepszy wpływ na ich rozwój, poszerzała ich umiejętności życiowe i kształtowała charakter?  Na te i inne pytania odpowiadała podczas warsztatów Dorota Zawadzka, zaproszona do Jasła przez Prywatne Bajkowe Przedszkole.

Dorota Zawadzka znana wszystkim dzięki programowi „Superniania”,  jest pedagogiem i psychologiem rozwojowym, społecznym doradcą Rzecznika Praw Dziecka. To autorka wielu  książek o wychowaniu dzieci, Przedstawiciel RP przy PEGI Council. Od 2010 r. jest także Ambasadorem Kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi. Prowadzi warsztaty i szkolenia w całej Polsce dla rodziców i nauczycieli.

W trakcie warsztatów można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, ale także pośmiać i zrelaksować. "Superniania" w zabawny sposób opowiadała o codziennych perypetiach rodziców w wychowywaniu dzieci i o tym, w jaki sposób zachowywać się i reagować na zachowania pociech. Praktyczne rady przekazywane przez prowadzącą, z pewnością odgrywają ogromną rolę w wychowaniu dzieci na czytelników – „ludzi wykształconych, dobrych i szczęśliwych, którzy nie tylko żyją lepiej, ale nawet dłużej.” Po "wykładzie" był czas na zadawanie pytań i dyskusje. Okazuje się, że mamy nie miały oporów, by pytać o konkretne sytuacje, które dotyczyły ich i ich milusińskich. Jak się okazuje, przytaczane problemy czy zachowania dzieci nie były odosobnione i tak naprawdę dotyczyły wielu rodziców i ich pociech.

Wśród zaproszonych na warsztaty gości znalazły się  również funkcjonariuszki z Komórki ds. Profilaktyki Szkolnej, pracujące na co dzień z dziećmi w jasielskich placówkach oświatowych.

 

Dodatkowe informacje