W Jaśle zakończyła się dziesiąta edycja „Dni Kultury Romskiej”

Dni Romskie, to wydarzenie które niewątpliwie wpisało się już na stałe do kalendarza jasielskich imprez. W tym roku romską muzyką rozbrzmiewał Rynek w Jaśle. Podczas festiwalu na scenie wystąpiły dziecięce romskie zespoły taneczne i wokalne, a także swoje występy zaprezentowały dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli jasielskich. W programie znalazły się ponadto inne atrakcje m.in. malowanie twarzy, występy clowna, a także przejazd bryczką i wozem cygańskim wokoło Rynku. Gwiazdą wieczoru był koncert cygańskiego zespołu ROMANCA z Olsztyna. Wydarzenie to ukazuje i przybliża mieszkańcom naszego miasta dorobek i kulturę mniejszości romskiej z Jasła i okolic, wspiera integrację i nawiązuje do wielokulturowego charakteru naszego miasta - pielęgnującego tradycje i poszanowanie innych kultur.

Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników imprezy czuwały patrole straży miejskiej, które zadbały o to, aby impreza przebiegała bez żadnych zakłóceń.

Dodatkowe informacje