Rodzinny piknik w Zespole Szkół Społecznych im. Adama Mickiewicza w Jaśle

Impreza rozpoczęła się w niedzielę, 21 maja o godzinie 14.00 i trwała do godzin wieczornych. Na dzieci czekały gry i zabawy sprawnościowe, loteria fantowa z nagrodami, dmuchańce, wspólne tańce i hulanki. Organizatorzy przygotowali też stoiska kulinarne, gdzie można było posilić się kiełbaskami z grilla, zapiekankami i ciastami. Dużą atrakcją była możliwość przejażdżki motorem.

Wśród zaproszonych gości byli też funkcjonariusze Straży Miejskiej. Strażnik Krzyś umożliwił milusińskim zwiedzanie radiowozu. Najmłodsi uczestnicy odgadywali pytania z quizu o bezpieczeństwie i ekologii, a ponadto brali udział w licznych konkursach, otrzymując od strażniczek sympatyczne upominki, balony i książeczki. Program został przygotowany i zorganizowany w formie zabawy, aby maksymalnie i najbardziej efektywnie przyciągnąć uwagę najmłodszych jego odbiorców.

Z ogromnym zainteresowaniem dzieci oraz ich rodzice oglądali pokaz psiego posłuszeństwa. Fuks to pies poszukiwawczy, który wraz ze swoim przewodnikiem ze STORATU pokazywał dzieciom różne sztuczki. Ten wspaniały duet już wielokrotnie brał udział ze Strażą Miejską w zajęciach profilaktycznych w jasielskich szkołach.

Pogoda dopisała, co dało możliwość aktywnego spędzenia majowej niedzieli w rodzinnym gronie, na świeżym powietrzu. Impreza przyniosła wiele radości najmłodszym oraz ich rodzicom i przyczyniła się do wzmocnienia więzi rodzinnych, jak też integracji społeczności lokalnej.

Dodatkowe informacje