Kolejna edycja „Biegu Króla” już za nami

23 kwietnia, w niedzielę po raz trzeci został rozegrany w Jaśle „Bieg Króla”. Po setkach kolarzy biorących udział w sobotnich zawodach Cyklokarpaty nie zostało ani śladu, natomiast ulice miasta wypełniły się biegaczami i spacerowiczami. W zawodach wzięli udział pasjonaci aktywnego spędzania czasu, zarówno z całego Podkarpacia jak i Małopolski. Każdy z nich miał inny cel, jednak najważniejszym była promocja sportowego stylu życia i wymiana doświadczeń z innymi zawodnikami.
W tym dniu wielu zastanawiało się, czy kapryśna pogoda nie popsuje zawodów, lecz frekwencja wśród uczestników dopisała i liczna grupa biegaczy stawiła się na starcie biegu. Zmienna aura nie odstraszyła także kibiców do przyjścia na zawody, aby dopingować zawodników. Biegacze mieli do wyboru dwa dystanse: 5 km lub 10 km dla bardziej wytrwałych. Była również możliwość startu z kijkami Nordic Walking na takich samych dystansach. Przed zawodami głównymi, zorganizowane zostały także biegi dla najmłodszych.
Na czas biegu zamknięta została ulica Czackiego, 3 Maja, Baczyńskiego, Grota Roweckiego, Wincentego Pola, Szopena, Szkolna, Mickiewicza, Szajnochy, Jagiełły oraz Bednarska. Trasę biegu zabezpieczali funkcjonariusze Straży Miejskiej i Policji oraz strażacy OSP. Pomimo konieczności czasowego wyłączenia powyższych ulic z ruchu, rozegranie biegu nie spowodowało większych utrudnień, a wszystkie  służby na bieżąco dbały o to, aby ruch pojazdów w mieście odbywał się w miarę płynnie.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy następnych startów i poprawy rekordów życiowych!

Dodatkowe informacje