Międzynarodowy Dzień Ziemi w Bajkowym Przedszkolu

W dniu 21 kwietnia, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi przedszkolaki z Bajkowego Prywatnego Przedszkola, wzięły udział w zajęciach edukacyjnych z ekologii, których celem była nauka poprzez zabawę. Dzieci poznały zasady ochrony środowiska, segregacji odpadów, oszczędzania zasobów naturalnych. Rozwiązywały też zagadki, odpowiadały na pytania z quizu przyrodniczego. Musiały też poradzić sobie z praktycznym działaniem na rzecz przyrody tzn. posegregować śmieci. W tym dniu nie zabrakło głośnego czytania w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Funkcjonariuszki odczytały dzieciom wiersz D. Klimkiewicz i W. Drabika pt. „Co to jest ekologia?”. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały ekologiczne malowanki, naklejki „Strażnika Przyrody” oraz dyplomy „Przyjaciela Przyrody”.

Punktem kulminacyjnym uroczystości był happening zorganizowany ulicami naszego miasta. W marszu małych ekologów wzięły udział wszystkie przedszkolaki ze swoimi wychowawcami oraz funkcjonariuszki Straży Miejskiej. Celem marszu było promowanie postaw ekologicznych oraz szerzenie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców naszego miasta. Dzieci niosły hasła proekologiczne, nawołujące wszystkich mieszkańców do okazania należnego szacunku Matce Ziemi oraz do dbania o nią w sposób, na jaki zasługuje. Mamy nadzieję, że ten dzień dostarczył dzieciom niesamowitych przeżyć i na długo zapisze się w pamięci małych ekologów.

 

 

 

 

Dodatkowe informacje