Interwencja – pies

W ubiegłym tygodniu do dyżurnego Straży Miejskiej w Jaśle zadzwoniła mieszkanka Jasła, która zawiadomiła o zaginięciu swojego psa rasy Nowofundland. Pies uciekł z zamieszkiwanej posesji w rejonie ulicy Marii Skłodowskiej – Curie. Skierowany na miejsce patrol podjął czynności, sprawdzając okolicę i zwracając szczególną uwagę na psy biegające po okolicy bez nadzoru właściciela.
W piątek, 27 stycznia około godziny 17.40 operator monitoringu miejskiego, zauważył biegającego bez nadzoru, dużego psa w okolicy ulicy Kołłątaja. Niezwłocznie na miejsce został wysłany patrol Straży Miejskiej. Na miejscu okazało się, że jest to pies rasy Nowofundland, wyglądem przypominający zaginionego psa. Funkcjonariusze schwytali czworonoga i oddali go pod opiekę właściciela.

Straż Miejska apeluje do mieszkańców, aby lepiej pilnowali swoich psów, ponieważ w ostatnim czasie sporo jest interwencji związanych z błąkającymi się czworonogami. To już kolejna w przeciągu miesiąca interwencja, dotycząca zaginionego psa, który uciekł swoim właścicielom. Może to świadczyć o tym, iż nierzetelnie sprawowana jest opieka nad czworonogami. Udając się do pracy, właściciele najczęściej nie zamykają bramy lub furtki. A czworonogi grasują po drogach.
Właścicielu pilnuj swojego psa!


Dodatkowe informacje